Квартира в новому будинку: переваги та недоліки

Перед багатьма з нас хоча б раз у житті поставало питання вибору нерухомості як житла для себе і своєї сім'ї, так і як об'єкта інвестування. Купівля нерухомості - важливий крок у житті кожної людини, і до цього питання варто підійти відповідально і обережно. Ми вибираємо між квартирою в новому будинку або старому, порівнюючи вартість квадратних метрів, якість будівлі, умови навколишнього середовища, інфраструктуру і навіть краєвид, що відкривається з вікна. Так що ж ми отримуємо, вирішивши купити квартиру в новобудові?

Комфорт і надійність

Сучасні багатоквартирні будинки проектуються і будуються за передовими технологіями, з дотриманням всіх будівельних та експлуатаційних норм. Тут можна бути спокійним за стан електромережі та водопроводу - на відміну від вторинного житла, де термін їх експлуатації добігає кінця. Переваги квартир, куплених в новобудовах, - це поліпшене внутрішнє планування з просторими приміщеннями, вікна з подвійними або потрійними склопакетами, внутрішні та зовнішні паркінги, чисті під'їзди, великі вантажопасажирські ліфти, - словом, все те, що робить будинок зручним і затишним.

Юридична чистота

Продаж нерухомості в новобудовах забезпечує покупцеві безпеку угоди. Громадянин має можливість купити квартиру без минулого і може бути впевнений, що квартира в новому будинку не була об'єктом купівлі-продажу і він - її перший власник.

Економія

Нові будинки будуються за високими стандартами, з особливими вимогами до якості тепло-і гідроізоляції. Застосування сучасних ідей для підвищення енергозбереження будівлі забезпечує майбутнім мешканцям менше витрат. До того ж обслуговувати, експлуатувати та дотримуватися порядку в новому будиноку набагато простіше і дешевше, ніж в старому, і якщо він добре збудований, то довгий час не вимагає ремонту.

Ціна

При продажу нерухомості в новобудові вартість квадратного метра квартири на 10-20% нижче вартості в старому будинку. Дешевше купити квартиру на стадії проекту, ніж у процесі будівництва, і тим більше - після здачі новобудови в експлуатацію. Незалежно від ситуації на ринку, купити квартиру - вигідна інвестиція. Поки будинок будується, ціна за квадратний метр тільки зростає.

Можливість продумати планування заздалегідь

Купивши квартиру в новому будинку, власник отримує можливість заздалегідь спланувати і втілити на стадії оздоблення свої дизайнерські рішення - розташування вбудованих меблів, дверей, сантехніки, прокласти електропроводку для нестандартного освітлення.

З недоліків купівлі квартири в новому будинку слід звернути увагу на наступне:

  • Більш довга і складна процедура оформлення власності. Договір передачі, на підставі якого набувається право власності на квартиру, може оформлятися близько двох місяців;
  • Розташування квартири в нових районах на околицях міста. Новобудови Хмельницького вигідно вирізняються тим, що споруджуються переважно в обжитих мікрорайонах з розвиненою інфраструктурою і без транспортних проблем.
  • Відсутність оздоблення, що вимагає вкладення додаткових коштів.

Важливо мати на увазі, що між оплатою купленої квартири і заселенням проходить період у декілька років. Є ризик зв’язатися з аферистами, але цього можна уникнути, якщо правильно вибрати забудовника. Перевірте його репутацію! Найращі джерела – клієнти, які вже скористалися послугами обраної вами компанії, а також аналітичні інтернет-ресурси з нерухомості та будівництва.