Проектування будівель, будинків, котеджів

Архітектурно-будівельне проектування - важливий і дорогий процес, в якому не буває дрібниць, і від того, наскільки професійно він буде виконаний, залежать безпека і комфорт нової будівлі та ефективність вкладених у неї коштів.

Найкраще, що може зробити забудовник, розпочинаючи будівництво, - звернутися до досвідчених проектувальників. Тільки будівельна організація зі своїм проектним підрозділом може забезпечити кваліфіковане ведення будівництва на всіх його стадіях від розробки проекту до здачі об’єкта в експлуатацію. Послуги проектувальників витребувані, тому що сьогодні в успіху будь-якого будівельного процесу, чи то зведення промислової споруди, житлового будинку чи заміського котеджу, зацікавлений не лише забудовник, але й банки, інвестиційні та кредитні компанії, страхові агентства, і кожен із учасників хоче мати певні гарантії збереження фінансових вкладів і рентабельності проекту.

Тому важливо до початку будівництва на стадії проектування визначити економічно оптимальне рішення, а для цього необхідно обрати кваліфіковану проектну групу, що має можливості для розробки проектної документації з урахуванням індивідуальних вимог і бюджету замовника та ведення авторського нагляду.

На початковому етапі будівництва складається кошторис будівельних робіт, тобто виконується оцінка вартості будівництва, розробляється поетапний план фінансування проекту і виконується передпроектний розрахунок. Кошторис потрібен для використання замовниками проекту, будівельними організаціями та спеціалістами-проектувальниками для розробки проектної документації.

В проектній документації детально описується все, що належить зробити: в якому порядку, з яких матеріалів, в який термін і за які гроші; визначаються оптимальні технологічні, інженерні та конструктивні рішення. Розробляючи аспекти протипожежної безпеки, екологічної безпеки, захисту від обвалів, енергетичної ефективності проекту, проектувальник бере на себе відповідальність, у тому числі кримінальну, у випадках завдання збитків від неправильних технічних рішень, зафіксованих у проектній документації.

Окрім цього, організації, які пропонують повний об’єм проектних послуг, забезпечують замовнику технічну підтримку при оформленні проектно-будівельних документів. Перед тим, як розпочати будівництво, забудовнику доведеться подолати непростий бюрократичний шлях. Отримання технічних умов, погодження проектної документації, підготовка дозвільних документів, отримання дозволу на будівництво, оформлення документів на виконані будівельні роботи і введення будівлі в експлуатацію – все це вимагає чимало часу і професіоналізму й практично неможливо без допомоги спеціалістів, які орієнтуються і в нормативно-законодавчій базі, і в сучасних технологіях будівництва.

Будь-яке будівництво вимагає контролю з боку авторів проекту, замовника, інвестора за дотриманням технологій, проектних рішень, обсягів робіт, строків виконання, витрат коштів і будівельних матеріалів. Авторський нагляд, що пропонується як послуга проектними організаціями, є комплексом заходів з технічного контролю за проектом. Нагляд передбачає виїзд представника організації на об’єкт для аналізу поточного стану проекту, виявлення факторів ризику, внесення зауважень до журналу виконання робіт і журналу авторського нагляду. За результатами авторського нагляду забудовник може мінімізувати ризики зриву проекту, вчасно виявити і усунути будівельний брак, запобігти використанню неякісних матеріалів, порушенню технологій, припинити спроби обману щодо обсягів виконаних будівельних робіт, що дозволить знизити витрати і скоротити термін здачі об’єкта.