Таунхауси у Хмельникькому

Що таке таунхаус?

На українському ринку такий вид житла, як таунхаус, з'явився порівняно недавно, хоча Європа і Америка вже багато років тому оцінили зручність проживання в подібних будинках.

У нас таунхауси набувають популярності не так швидко, як за кордоном. Корінь проблеми швидше за все психологічний: для більшості людей це - незрозуміле, проміжне помешкання між індивідуальним заміським будинком і міською квартирою.

Як правильно - таунхаус або таунхауз?

Таунхаус або таунхауз в перекладі з англійської мови - town house ( town - місто, house - будинок ) означає «міський будинок » або особняк. Зустрічаються різні варіанти написання - як окремо: таун хаус або таун хауз, так і разом: таунхаус або таунхауз .

На заході замість цього поняття іноді використовується термін row house (ряд особняків ). По суті таунхауси - це кілька окремих будинків, які мають спільні стіни , дах і фундамент. Звичайний таунхаус має два- три поверхи, але « сусідів згори » немає, тому що всі поверхи належать одному власнику .

Історія виникнення.

Згідно з популярною версією, таунхауси з'явилися в Англії у XIX ст., як будинки для декількох поколінь однієї сім’ї. Дорослі діти, котрі хотіли жити окремо, але поруч із батьками, стали прибудовувати свої будинки до батьківських, що дозволяло значно здешевити будівництво. Таке перебудоване " родове гніздо" поступово перетворювалося в низку невеликих котеджів, що примикають один до одного.

З часом ідея такої забудови трансформувалася в таунхаус - котедж на 2-3 поверхи з окремим входом та об’єднаний з іншими котеджами.

Європейцям такий варіант житла припав до смаку - він дозволяв істотно економити на будівництві, підключенні комунікацій, а також був зручний з точки зору обслуговування і забезпечення безпеки.

При цьому в таунхаусах вдалося зберегти відособленість проживання , що вже давно є хорошою традицією на заході.

Для великих європейських міст, наприклад, для Лондона, де вартість землі дуже висока, таунхауси стали справжнім порятунком . У деяких країнах, таких як Фінляндія, Польща, Німеччина, такий вид забудови відкрив нову тенденцію в розвитку малоповерхового будівництва.

Особливості таунхаусів.

Таунхаус - це поєднання міської квартири і заміського будинку, тобто поєднання комфорту цивілізації з відокремленістю і відособленістю від зовнішнього світу. Це комплекс малоповерхових комфортабельних котеджів з окремими входами, які поєднані один з одним бічними стінками і мають власні прилеглі земельні ділянки розміром 1-2 сотки. Найбільш поширеним є варіант, коли таунхауси розташовані на околицях міста.

Стандартне планування таунхаусів вертикальне — знизу розташовані господарські приміщення, наприклад, кухня, передпокій, іноді вітальня, а згори - спальня, кабінет, тобто зони особистого відпочинку.

Нерідко будуються таунхауси з цокольним поверхом, де можна облаштувати гараж на одну або дві машини, більярдну, сауну, басейн.... Купуючи таунхаус варто звернути увагу на їхню кількість у масиві. Чим більший масив, тим більше плюсів. Також дуже важливо місце розташування масиву. Перш ніж прийняти рішення на користь того чи іншого таунхауса, слід з'ясувати, чи немає поблизу шкідливих виробництв, шумних доріг тощо.

В основному рекомендації загальні, як для придбання будь-якої нерухомості: само собою, треба визначитися з метою і фінансами, досконально вивчити документи, ділову репутацію забудовника і т.д.

Місцезнаходження та сусіди.

Хочете жити відособлено - купуйте або будуйте котедж . Тоді і будинок, і уся ділянка біля нього належатимуть лише Вам. Найбільш неоднозначний варіант - село або старий дачний масив поблизу міста, де сусідами є різні мешканці і різномасні будівлі. Тут і бабусі, і дачники, що приїжджають на вихідні попорпатися на городі, і бізнесмени, що побудували справжні палаци. Мешканцям такого селища дуже складно домовитися, наприклад, про те, щоб скинутися на ремонт дороги, поміняти стару трансформаторну будку або обірвані дроти ....

Сільські комунікації не розраховані на обслуговування дорогої сучасної техніки, якою сьогодні нашпиговані котеджі. Тому в більшості вже існуючих поселеннях навряд чи будуть ні асфальтовані дороги, тротуари, або спортивні майданчики, а власники « крутих » будинків змушені будуть купувати джипи, щоб дістатися до своїх автоматичних воріт.

Кожному з нас добре знайомі такі проблеми багатоповерхових будинків, як неробочий ліфт, брудні під'їзди, холод взимку, зношені комунікації та не прибрані двори. Нові висотні будинки завжди довго обживаються власниками, тому, придбавши квартиру в новому будинку, Ви протягом наступних декількох років раз у раз слухатимете гуркіт сусідських ремонтів. Адже всі звуки передаються по конструкціях, і якщо на першому поверсі працюють дрилем, то на останньому Ви це чутимете.

Усе це неактуально для таунхаусів. Житель багатоповерхового будинку відірваний від природи. Для прогулянок з дитиною він може обрати двір, заставлений машинами і загиджений собаками, або ж у кращому разі - міський парк. Власник таунхауса живе на лоні природи.

Усередині мікрорайону організовується громадська зона - дитячі та спортивні майданчики, крім того у кожного домовласника є своя приватна ділянка землі.

Інфраструктура і комунікації .

Власники таунхаусів, розташованих в сучасних спеціалізованих мікрорайонах позбавлені головного болю з приводу підведення комунікацій та їхнього технічного обслуговування, тобто усіх тих проблем, з якими стикаються індивідуальні забудовники.

Наявність сучасної інфраструктури також вигідно відрізняє селища таунхаусів від приватних будинк. Сучасна дорога, тротуари, освітлення - обов'язкові атрибути правильно спланованого мікрорайону.

Центральне водопостачання і каналізація - необхідний атрибут сучасного житлового масиву. Опалювання і постачання гарячої води здійснюються автономно за рахунок індивідуального котла. Індивідуальний гараж, а якщо потрібно і два, - мрія будь-якого автомобіліста. Згадайте щоденні «прогулянки» з пакунками в руках від автостоянки до свого під'їзду. Або подумайте про автомобіль дружини, котрий у найбільш неслушний момент треба відігнати на паркінг, охоронець десь відлучився, і взагалі не несе жодної відповідальності за збереження вашого залізного друга.

Утримання та обслуговування.

Утримання таунхауса, як правило, обходиться трохи дорожче, ніж утримання квартири, і набагато дешевше, ніж обслуговування заміського будинку, що стоїть окремо.

Комунальні платежі - це плата згідно з лічильником за газ, воду, електрику. Для мешканців котеджу, квартири в багатоповерхівці або таунхауса вони не відрізнятимуться. Щодо платежів за обслуговування - вивезення сміття, експлуатацію комунікацій, прибирання під'їзних шляхів, охорона тощо, - то мешканець таунхауса істотно виграє в тому, що вони рівномірно розподілені на усіх мешканців селища.

Крім того, інтереси всіх жителів мікрорайону зазвичай співпадають, тому можна розраховувати на однорідне соціальне середовище - чого не скажеш про сусідів у багатоповерховому будинку. Створена і контрольована самими мешканцями експлуатуюча компанія - запорука ефективного витрачання коштів.

Підсумок.

Усе вищесказане, плюс доступна ціна, плюс надійна репутація компанії забудовника, роблять купівлю таунхауса дуже вигідним і головне своєчасним капіталовкладенням. Адже не секрет, що навколо міста Хмельницького залишилося не так вже й багато справді комфртних місць для життя, і з кожним роком їх буде все менше і менше.