Вибираємо земельну ділянку під комерційний проект

Термін «комерційна земля» з'явився порівняно недавно і означає площі, відведені під будівництво споруд промислового, комерційного та соціального призначення. Найбільш витребувана комерційна нерухомість Хмельницького - з низькими термінами окупності та високою рентабельністю: бізнес центри, автозаправки, торговельні об'єкти, складські приміщення, спортивні та розважальні комплекси.

Земельна ділянка в Хмельницькому під комерційну забудову, як потенційний об'єкт купівлі-продажу, в першу чергу представляє інтерес для забудовників, інвесторів і для фірм, що надають перевагу будувати самостійно, а не купувати готовий будинок. Для житлової забудови комерційні землі, як правило, не годяться за сумою екологічних показників.

Сьогодні вартість сотки комерційної землі коливається в діапазоні $ 1,5-4 тис. залежно від низки факторів. Вибираючи земельну ділянку під комерційний проект, слід оцінити його за такими параметрами:

Розташування. Ціна на земельну ділянку в межах міста радикально відрізняється від ціни на землю за його окраїною. Платити великі гроші, щоб купити земельну ділянку в центрі міста має сенс у тому випадку, якщо прогнозована віддача від інвестицій з лишком окупить вкладені кошти. Якщо престижність розташування офісу в шикарному бізнес центрі додасть плюсів іміджу компанії. Або якщо сама присутність торгової чи розважальної точки на жвавому місці приверне відвідувачів і покупців, збільшить прибутковість закладу і дозволить не витрачатися на піар і рекламу.

Площа. Цінність земельної ділянки під забудову визначається тим, наскільки масштабний об'єкт можна звести на його площі. Чим більше споруда - тим дорожче ділянка. На відкритих майданчиках, розташованих в зручній транспортній доступності, вигідно будувати великі супермаркети і торговельні комплекси зі стоянками для приватних автомобілів. Території уздовж жвавих магістралей ідеальні для будівництва логістичних центрів, АЗС, автосервісу, міні-готелів, а центральні квартали міста - для зведення висотних бізнес центрів.

Інфраструктура. Тут важливі такі критерії, як наявність доріг і комунікацій або можливість їх проведення в найближчому майбутньому, фактори навколишнього середовища - рівень грунтових вод, характеристики грунту. Земельна ділянка в Хмельницькому без комунікацій та під'їзних шляхів втрачає половину вартості, а чим краще екологія та інфраструктура - тим вище ціна.

Ну і самий важливий етап - складання договору купівлі-продажу або довгострокової оренди земельної ділянки. Тут без юридичної допомоги не обійтися. І якщо компаніям простежити за правильністю оформлення договору допоможе штатний юрист, то приватній особі має сенс найняти кваліфікованого фахівця із земельних питань. Помилки та упущення в договорі фактично можуть привести до серйозних проблем і судових позовів.