Будівництво будинків і котеджів: як вибрати будівельну компанію

Навряд чи хто заперечуватиме, що будівництво – дуже клопітка і відповідальна справа, довіряти яку необхідно тільки професіоналам. Забудовник, який зважився на самостійне будівництво будинку чи котеджу, ризикує виявити, що власними силами не завжди вдається справитися з поставленим завданням. Незабаром позначиться брак знань у тонкощах будівельної справи, буде потрібно багато вільного часу, щоб контролювати процес, а коштів, на які розраховував побудувати будинок, виявиться недостатньо для завершення будівництва.

Тому розумний забудовник насамперед звертається в будівельну компанію. Щоб очікувані результати не розчарували, вибирати таку компанію необхідно особливо ретельно. У більшості випадків будівельна фірма вибирається за підсумками опитування друзів та родичів, котрі самі користувалися її послугами. Перевірити репутацію будівельної компанії, переглянути її типові проекти і зразки робіт можна і в Інтернеті.

Обираючи компанію для будівництва будинку чи котеджу, оцініть її репутацію. У першу чергу перевірте її стан і досвід на ринку капітального будівництва, зважте на тенденції розвитку. Зверніть увагу на те, скільки об’єктів в місті здані цим забудовником, яка їх якість. Обов’язково запитайте про наявність проектного підрозділу компанії та якість матеріально-технічної бази. Також про кваліфікацію спеціалістів багато розповість проектно-кошторисна документація, а саме: грамотність її складання, терміни, відповідність будівельним нормам. Всі ці дані дадуть достойну оцінку загальної підготовленості ваших майбутніх партнерів до роботи. Звичайно, дізнайтеся більше про компанію від її колишніх клієнтів, знайдіть відгуки. Корисно буде відвідати як завершені, так і незавершені об’єкти, щоб мати уявлення про хід виконання робіт і дотримання термінів. Саме конкретна споруда на будь-якому етапі будівництва найкраще свідчить про можливості тієї чи іншої будівельної компанії.

На перелік та якість послуг, що надаються будівельною компанією, варто звернути особливу увагу. «Правильна» будівельна компанія здійснює проектні та технічні роботи в комплексі: розробку та експертизу проектної документації, погодження її з місцевими органами містобудування та архітектури; експертизу обсягів і вартості будівельно-монтажних робіт; архітектурно-будівельне проектування; проектування внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж та систем; підготовку документів та отримання технічних умов на інженерні мережі та комунікації; збір вихідних даних про топографічні умови і обмеження забудови земельної ділянки; проводить лабораторні дослідження, вишукування; виконує функції генерального проектувальника; веде авторський нагляд на будівництві та реконструкції будівель і споруд; виконує інші роботи, передбачені уставом компанії та отриманими ліцензіями на проведення проектної та будівельної діяльності.

Окрім цього, спеціалісти будівельної компанії на активній стадії будівництва будинку чи котеджу допоможуть забудовнику передбачити ймовірні ризики, намітити шляхи їх зниження, підібрати правильні технічні рішення, що здешевлюють проект, визначити оптимальний графік виконання будівельно-монтажних робіт, звірити обсяги їх виконання та кошторис, підібрати необхідні будматеріали та обладнання.

Все це дозволить забудовнику зняти з себе обов’язки з контролю за будівництвом, зберегти нерви і уникнути невиправданих витрат.